تجهیزات استودیو

میکروفون استودیو

توجه داشته باشید که هنگام خرید میکروفون استودیو نکاتی را مد نظر داشته باشید. علاوه بر توجه به نام و قیمت میکروفون ها، باید بدانید که چه میکروفونی برای صدا یا ساز برای شما مناسب است. هر چند که تا به حال بشر قادر به ساخت میکروفونی نشده که توانایی ضبط صدا ی بی عیب و نقص را داشته باشد. گران ترین و معروف ترین میکروفون ها هم نمی تواند بدون هیچ تغییری صدا را دریافت کند.

معرفی میکروفون استودیو

نکته قابل توجه این است که می توان از این ضعف به نحوه شایسته‌ای بهره برداری مثبت داشت. به طوری که قبل از خرید یک میکروفون حتما در کاتالوگش به نمودار  پاسخ فرکانسی آن نگاه کنید. در این صورت متوجه می شوید که تا چه حد ناحیه آن میکروفون شدت و ضعف دارد. سپس با محدوده های فرکانسی صدا و ساز خود مقایسه کنید. اینگونه می فهمید که در نقاطی که صدای شما ضعف دارد میکروفون هم ضعف دارد یا بالعکس، دارای نقطه قوت است.

معرفی میکروفون استودیو

نحوه انتخاب یک میکروفون استودیو

در اکثر مواقع انتخابی دقیق به صورت کاملا تجربی حاصل می شود. چرا که اگر دقت کرده باشید بیشتر مداحان، نوازندگان و خوانندگان حرفه ای فقط از یک میکروفون خاص استفاده می کنند. این همان چیزی است که با سال ها کار و تجربه و یا با مشاوره و به کمک صدا برداران زبده بدست آورده‌اند.

اما این موضوع دلیل بر آن نیست که بگویید چون فلان خواننده با چنین میکروفون خاصی می خواند پس حتما میکروفون خوبی است. در واقع باید این گونه نتیجه بگیرید که آن میکروفون برای آن شخص و یا صدای مشابه با آن مناسب است. پس شما نیز باید با آزمایش های مختلف و گوناگون و همچنین کسب تجربه انتخاب صحیح خود را بیابید.

معرفی میکروفون استودیو

میکروفون دارای ساختاری از قبیل : کاندنسر، داینامیک، ریبون، مینی گان و گان عرضه می شود. هر کدام از این ساختار ها برای استفاده درفیلد های صدا برداری دارای عملکرد متفاوتی هستند.

داینامیک ها از حساسیت بالایی برخوردار نیستند. بنابراین گزینه مناسبی برای محیط های پر سر و صدا هستند.

میکروفون های کاندنسر کیفیت و حساسیت بالایی دارند. پس محتویات صوتی کامل تری از صدای دریافت شده در اختیار می گذارد.

معرفی میکروفون استودیو

میکروفون های مینی گان و گان نیز با مدار تغذیه کننده داخلی و یا اکسترنال برای صدا برداری سر صحنه، امبیانس و … کاربرد دارند. از مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی قیمت محصولات به هنگام خرید، دقت، کیفیت، دوام، وضوح و نزدیک بودن صدای دریافت شده به واقعیت می باشد.

جهت خرید انواع میکروفن و دستگاه ضبط صدا با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *